Halı Yıkama

Teslim alma; Fabrikamızı aradığınız andan itibaren en geç 1 iş günü içinde halılarınızı araçlarımızla teslim alıyoruz. Aldığımız halıların m2, cinsi, adeti, fiyatı ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu makbuzun bir nüshasını sizlere teslim ediyoruz.Halıları aracımıza yüklenirken size verilen makbuzun sağ üst köşesinde bulunan seri numarası ile numaralandırılıp etiketlendikten sonra yıkanmak üzere fabrikamıza getiriyoruz.
Toz alma; Yıkama işlemi başlamadan önce halılarınız toz alma makinesinden halılarınızın cinsine ve ip yapısına göre değişen dövme fırçalarından geçirerek toz ve havlarından arındırıyoruz.Bu nedenle halılarınızı teslim etmeden önce süpürmeniz gerekmez.
Leke Sökücü Uygulama; Lekelere leke sökücü uygulanıp yumusatılması sağlanır ve her halının cinsine özel leke sökücü kullanılır.
Yıkama; Halılarınıza öncelikle tamamen ıslanacak şekilde su verilir.Halı yıkama makinesinin önünde bulunan aparat sayesinde halılarınıza şampuan uygulanırken fırçalanmaya başlar. 2 tur önü, 2 tur arkası yıkanarak dururalama işlemi yapılır. Şampuandan tamamen arındırıldıktan sonra rulo haline getirilip halı kurutma makinesine konulur.
Halı Sıkma ve Kurutma; Yıkama işleminin ardından rula halinde sıkma makinesine konulan halılarınız yaşlaşık 5 dakikada %90 ıslaklığından arınır ve rezistanslı fanlı kapalı kurutma alanımızda krom nikel paslanmaz askılıklara asılarak kurumaya bırakılır.
Son Kontrol; Halılarınız kuruduktan sonra paketleme tezgahlarında son kontrolu yapılır kalan lekeler varsa tekrar uygulama yapılır.
Parfüm Paketleme; Halılarınız kuruduktan sonra parfümlenip poşetlenip araçlara yüklenir ve telefon edilerek siz değerli müşterilerimize teslim edilir